Choď na obsah Choď na menu
 


Upíri žijú medzi nami...

6. 4. 2008

 

 Obrázok

Upíri žijú medzi nami 

Ľudské bytosti pijúce krv. Sú tajomné, fascinujúce, hrôzostrašné

Legendy o ich krvilačnom vyčíňaní pretrvali stáročia. Upíri nie sú však iba prízrakmi dávnej minulosti - žijú medzi nami aj dnes. Vytvárajú záujmové spoločenstvá, vydávajú časopisy s návodmi, ako púšťať žilou, majú vlastné internetové stránky.
Legendy o ich krvilačnom vyčíňaní pretrvali stáročia. Upíri nie sú však iba prízrakmi dávnej minulosti - žijú medzi nami aj dnes. Vytvárajú záujmové spoločenstvá, vydávajú časopisy s návodmi, ako púšťať žilou, majú vlastné internetové stránky aj zásielkový katalóg Záhrobie, ktorý ponúka „všetko, čo súčasný upír potrebuje“. Traduje sa, že vampírmi sa stávajú hriešnici, samovrahovia, čarodejníci, alkoholici, deti, ktoré sa narodili so špicatými dlhými zubami, obete nevyjasnených vrážd a mŕtvoly, ktoré neboli kresťansky pochované. Na to, aby bol človek upírom, však nemusí najprv zomrieť. Dnešní vampíri majú s grófom Drakulom totiž len málo spoločné. Chodievajú do práce, nakupujú v supermarketoch, vystupujú v televíznych šou. Pestovanie upírskej tradície je pre nich skôr hrou či formou protestu proti stavu spoločnosti. Napriek tomu sa ľudia v rôznych kútoch sveta stále stretávajú s nevysvetliteľnými záhadami, ktoré pripisujú práve temným uctievačom noci. Tým ozajstným...

„Krv mi dáva silu. Som upír a moji priatelia to vedia. Dovolia mi, aby som sa z nich napil. Nepotrebujem veľa, stačí, ak si na tele urobia malú reznú ranu. Nikomu neubližujem,“ tvrdí 23-ročný Robert - hosť nemeckej talkšou. Niektorí diváci neveriacky krútia hlavou, iní sa smejú. Je ťažké uveriť, že vychudnutý mladík s bledou pleťou, výrazným mejkapom a čiernym plášťom je vampír. On je o tom presvedčený. Rovnako ako 19-ročná Jessica, Američanka, ktorá prišla do televízie porozprávať o svojom upírskom spôsobe života. Celý jej byt je zariadený v čiernej farbe, nechýba v ňom ani truhla. „Občas v nej spávam,“ vyhlási a veľavýznamne sa usmeje. Odhalí pri tom do špica zbrúsené očné zuby. Nie sú dielom temných síl, o ich vampírsky výzor sa postaral zubár.
 
Pochutnáva si na zvieratách
Doktor Stephan Kaplan, známy prenasledovateľ upírov, je presvedčený, že po svete chodí asi 1000 ľudských vampírov. Spolu s malou skupinou svojich nasledovníkov cestuje po krajinách a zbiera informácie súvisiace s krvilačnými tvormi. „Stretol som viaceré takéto bytosti. Sú inteligentné, vynaliezavé a na rozdiel od dávnych povier nezľaknú sa cesnaku ani svätenej vody. Žijú medzi nami, jediné, v čo môžeme dúfať, je, že nakoniec všetko zlé a temné prehluší záblesk svetla - a my sa ich zbavíme navždy...“ Upíri si zatiaľ veselo chodia po svete a hľadajú svoje obete. Nemusia nimi byť práve ľudia, uspokoja sa aj so zvieratami. Podobne ako 53-ročný Moskovčan Vasilij Gembitiskij. Neznáša slnko, von vychádza iba v noci, alebo keď je obloha zatiahnutá mračnami, kožu má posiatu nehojacimi sa vriedkami a už roky si pochutnáva na krvi. Lekári zistili, že trpí zvláštnou chorobou - porfýriou. Jej príčinou je zlá látková výmena v krvi. Pacienti s touto poruchou neznášajú slnečné žiarenie. „Raz sa ma sused spýtal, či by som mu nepomohol pri porážke prasiat. Keď som uvidel teplú krv prúdiacu do nádoby, nedokázal som sa ovládnuť... Chutila ako vynikajúce víno,“ spomína Gembitiskij. Odvtedy pomáha pri zabíjačkách.
 
Upírkou je aj 30-ročná Lydia Buchanová z Bristolu vo Veľkej Británii. Vzdala sa svojho zamestnania na univerzite a začala si hľadať nočnú robotu. Čiernovláska zistila, že neznesie denné svetlo a po tom, ako prvýkrát ochutnala zvieraciu krv, nemôže sa jej nasýtiť.


Krv a erotika
Fenoménom upírov sú fascinovaní aj spisovatelia a filmoví producenti. Prostredníctvom ich diel ľudia sledujú príbehy vampírov odsúdených na nekonečné bytie medzi životom a smrťou. Práve na základe romanticko-hororových filmov či kníh vo svete vznikajú rôzne spoločenstvá, ktorých prívrženci sú zanietenými vyznávačmi čiernej mágie. Mnohým z týchto ľudí dodáva upírsky životný štýl pocit bezpečia, myslia si, že ako vampírom sa im nemôže nič stať. Pre mnohých je lákadlom aj erotika, ktorá bola oddávna neoddeliteľnou súčasťou upírskych legiend. Na Balkáne sa hovorí o mŕtvych manželoch a manželkách, ktorí vstávajú z hrobov, aby si na svojich žijúcich partneroch vynútili plnenie manželských povinností. Slobodní upíri pod rúškom noci zase navštevujú mladé dievčatá.
 
Medzi vampírmi a ich sympatizantami je veľmi žiadané aj upírske porno. Jeho aktéri si otvárajú žily na rukách, hryzú sa do krku a vzájomne si sajú krv. Tieto praktiky nasledujú niektoré páry aj v skutočnom živote. Byť upírom je aj dobrý biznis. Jedna dobre vyvinutá newyorská striptérka zarába na tom, že pri vystúpeniach popíja vlastnú krv.

 
Zločinecké gangy
Nad tým, kde získať najvzácnejšiu tekutinu, si lámu hlavu všetci upíri. Ale ako to už býva, kde je dopyt, tam je aj ponuka. V Číne sa dokonca rozvíja špeciálne obchodné odvetvie - nekontrolovateľný nákup a predaj krvi. Živia sa ním ilegálni priekupníci, ktorí si vybudovali siete profesionálnych darcov. Množstvo tejto tekutiny im poskytujú aj narkomani a prostitútky. Novodobí upíri organizujú aj únosy. Svojim obetiam, ktorými sú predovšetkým deti ulice, potom odčerpávajú krv. Mnohým až dovtedy, kým nezomrú. Vampíri iného druhu sú zase v Spojených štátoch módnou záležitosťou. Vytvárajú záujmové spolky, majú vlastné obchody ponúkajúce oblečenie v štýle filmových upírov, umelé upírske zuby či literatúru venovanú krvi, jej pitiu, skladovaniu a príprave špeciálnych krvavých kokteilov. V New Yorku funguje aj Drakulov klub, ktorý vznikol v roku 1965. V súčasnosti má viac ako 3000 členov a je najväčším upírskym klubom na svete.

Horor na cintoríne
Domovinou legendárneho grófa Drakulu, „praotca“ upírov je Rumunsko a práve v tejto krajine došlo pred mesiacom k hororovej udalosti. V malej dedinke Marotinul de Sus rodina Tomovcov došla k záveru, že ich mŕtvy príbuzný Petre je vampír a saje im krv. Preto vnikli na cintorín, vykopali jeho telo a po strašidelnom rituáli ho spálili a vypili vodu s jeho popolom. „Keby sme tak neurobili, všetci by sme zomreli,“ vyhlásil švagor upíra Gheorghe Marinescu. „Keď sme otvorili rakvu, takmer sme odpadli od hrôzy. Na ústach mal čerstvú krv. Rozrezali sme mu hrudník a vybrali srdce. Stonal a skučal pri tom.“ Príbuzní od Petreho smrti trpeli nevysvetliteľnými zdravotnými problémami. Po vypití vody s popolom zomretého vraj všetky ochorenia razom zmizli. Tomovci majú teraz už iné problémy. Petreho dcéra ich za hanobenie hrobu a nebožtíka udala na polícii. Hrozia im tri roky väzenia.
 
Vysávači životnej energie

Pitím krvi sa preslávilo aj niekoľko zločincov a duševne chorých ľudí. Napríklad najznámejší sériový vrah Nemecka Peter Kurten, popravený v roku 1931. Jeho obeťami boli prevažne ženy a dievčatá, ktoré zahrdúsil a dobodal nožnicami. K sexuálnemu ukojeniu dospel tak, že pil krv, ktorá vytekala z rán. Viera v upírov, ktorí sajú smrteľníkom krv, je aj v našich tradíciách známa už stáročia. V slovanských povestiach sa uvádza, že ide o ducha mŕtveho človeka, ktorý počas noci saje ľuďom alebo zvieratám krv, a tak ich zabíja. Povera o upíroch súvisí s vierou našich predkov, že sa mŕtvi vracajú na tento svet medzi ľudí a že môžu na seba opäť vziať podobu hmotnej bytosti s cieľom škodiť všetkému živému.
 
Pravdepodobné stopy po ráznom zásahu proti upírovi sa našli aj na Slovensku. V roku 1895 v Ružomberku deti objavili lebku asi 60-ročného človeka. Niekto mu do temena zatĺkol 10-centimetrový klinec. Traduje sa, že aj čachtická pani Alžbeta Báthoryová, ktorá sa preslávila tým, že sa kúpala v krvi panien, bola upírkou.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

realita

(Lykan, 2. 1. 2013 1:10)

Vy sa tu zobudte vy internetovy upiri a vlkolaci,trepete dva na tri az mi je stoho zle..Nemate ani sajnu co je to byt upir alebo nebodaj vlkolak , poradim vam chce to dobreho psychologa a menej hollywodskych filmov. popripade menej fetujte..Upiri a vlkolaci urcite su ale nieje to nikto z vas..

Leviatan

(BASARAB, 2. 2. 2014 16:01)

Viete si vy ľudia vôbec predstaviť aké by to bolo byť upírom? Upír je temná nočná bytosť ktorá si nemôže dovoliť milovať. Kvôli krvi sme ochotný zabiť aj brata a potom po celý nesmrteľný život vám svedomie nedovolí vydýchnuť a škrie vás vina. Je mnoho ľudí, ktorí sú upíri a hneď by s vami menili. Я вием

Reakcia

(Drakenhof, 1. 11. 2015 14:46)

Hmmm celkom solídny blog so slušnými informáciami. Škoda že len tie komentáre nie sú seriózne. Rád by som si vymenil poznatky z niekým čo sa zaujímajú vampirizmus , okultné vedy a mágiu. No ako pozerám tak pozerám všetci sú presvedčený ich nadprirodzenosťou a ich jedinou a len ich pravdou vykonštruovanou vo fiktívnych príbehoch. Ach , veru veru karabáčom bych vás hnal ak by bola tá vaša domnienka o vašej nadprirodzenej existencii pravdivá.

Ak by mal niekto záujem sa podeliť seriózne so svojimi znalosťami píšte: Drakenhof13@gmail.com.
Ďakujem.
S pozdravom váš,
Drakenhof

Re: Reakcia

(autor, 13. 4. 2016 20:25)

Sú to fakty a niektorí jedinci, čo sem píšu nie sú ozaj normálni...snažím sa raz za čas tie ich bludy mazať...

Byť upírom

(Martin, 17. 4. 2015 22:47)

Keď sa zamyslíte nad životom, tak tí bláznivy alebo šialení obyčajný ľudia, tak pre nich byť upírom je dar (tým nechcem nikoho uraziť) ale pre ľudí len trocha bláznivých atď. je to prekliatie. Vidieť každého koho máte radi, zomrieť. Príbuzných, kamošov a dokonca aj vaše deti. A tak dokola a dokola uvidíte každého zomrieť. Môžete vypnuť svoje emocie, ale to tie slabšie povahy nedokážu, alebo ich môžete premeniť, a čo keď to nebudú chcieť. Upíri majú toľko veľa výhod ktoré mňa hrozne fascinujú. Napríklad tá neuvieriteľná rýchlosť, sila, ten pocit že môžeš všetko. Ale najlepšia výhoda pre mňa je asi to ovládanie mysľe pretože môžeš ovládnuť učiteľky, alebo nejakú sexi predavačku :DDD no jednoducho byť upírom má plno výhod aj nevýhod....

Re: Byť upírom

(Drakenhof, 1. 11. 2015 14:35)

Telekinéza nie je schopnosť len upírov. Ak ju vôbec ovládajú. Sú to len domnienky. Nová generácia upírov podľa domnienok viacerých serióznych teórii nie sú tak prehnane schopný ako v populárnej literatúre.
K tomu že by všetci okolo nich umierali by som povedal len jedno. Ak si sebec tak ti to prekážať vadiť nebude keď budeš nad vecou.

Citujem "Byť upírom má mnoho výhod aj ne-výhod" Hmmm zaujímalo by ma , čo radíš medzi nevýhody. Lebo ako dumám tak dumám no žiadnu nájsť nezvládam. Predsa len mať na vrch od ostatných a mať niečo naviac je len a len lepšie. No netreba zabúdať že okolo ich schopností sú všetko len domnienky a nie fakty , tak ako ich existencia.

ehm

(XPôvodnyX, 14. 3. 2015 12:47)

Takže takto niesom ani upir ani vlkodlak .. no poviem ze su medzi nami ziju snami a dokonca ani neviete ze s vami pracuju .. musia byt na tejto planete pochopte aj upiri aj vlkodlaci niesom na nikoho strane ale nemiesajte sa im do zivotov ... časy su zle vojna sa blizi s pozdravom Gar Gi

Re: vy si robíte srandu :D

(autor, 24. 11. 2014 11:15)

...len aby si neostal potom prekvapený...a trápne komenty ss snažím vymazávať...

:)

(Majkaa, 16. 8. 2014 21:00)

Nehovorím že som upírka.. Ale nerozumiem prečo my strašne chutia surove jedlá ako je napríklad mäso.. Režem si ruky kvôli láske ale tu krv vždy ochutnám a chutí mi. Začala som si zas rezať ruky a piť tu krv.. a strašne je dobrá. Skuste aj vy vyskušat nedáte zato níč.. Vždy ked sa mi niečo sníva tak sa mi to aj splní. Su to odporné sny.. Len sa mi nesplníli tie ktorých bojujem.. ale stanesa to.. a ta práva hvíľa bude niekedy s pravnom okamihu na spravnom mieste.. Ak sa chcete somnou porozpravať .. a ked sa vám stavaju take iste vecí .. tak reagujte a odpíšte my... a Ja vám dám na mňa kontakt.. :)

pomoc

(alica123, 10. 8. 2014 23:31)

Prosím vie mi niekto pomôcť neviem čo sa so mnou deje ale ako som dosiahla určitý vek mám strašne nudkanie po krvi neviem čo sa so mnou deje každý deň ju chcem čo raz viac a neviem ako ďalej bezdôvodne sa rozplačem aj keď na to nemám dôvod inokedy keď ma niekto naštve mám chuť mu urvať hlavu a všetku krv z neho vysať ak mi vie niekto pomôcť prosím ja to ozaj sama nezvládnem

Re: Svonová

(niekto, 27. 12. 2013 18:24)

O tom snívajú mnohí. Hlavne tí, ktorí pozerali Twilight. No Twilight je vymyslený. Týmto netvrdím že upíri neexistujú. Ľudia ich museli od niekiaľ nabrať. Chcem povedať, že keď upíri sú majú inú podobu ako vo filme, nemajú ani polovicu takých schopností ako opisujú tieto fantazijne filmy. Môžu mať trochu zašpicatené zuby, sú inteligentní a nanajvýš majú veštecké sny a kradnú ľuďom vety z jazyka. Mala by si porozmýšľať či to ozaj chceš. To by už nebola rozprávka. Bola by to realita, a ty by si žila na krvi. Porozmýšľaj nad tým. A až potom začni hľadať niekoho kto ťa premení.

Neveríte?

(Amy, 17. 7. 2013 15:10)

Upíri existujú som živý dôkaz.To s tymi zubami a celý článok je tak trošku na hlavu...Niektoré veci su pravdivé.Som upírka iba chvílu ale seba kontrola nieje taká zložitá.Pijem krv svojich kamarátov ludí.Stačia mi 2 litre denne aby mi prúdila krv v tele.Som v podstate ako človek len namiesto vody pijem krv.Na verejnosti zjem aj normálne jedlo len mi nechutí.Je to suché a odporné.Zuby mám ostré ale niesú velké a špicaté.Myslím že vela odhalujem ale ked tu nikto neverí aj tak neviete moje meno takže prečo by som sem nenapísala skutočnosť.Twilight a TVD sú len rozprávky ale skutočnosť je iná...To je všetko Vaša Amy.

Som upír

(alexander, 30. 4. 2013 15:13)

Volám sa Alexander a som upír začalo sa to prejavovať v 16 rokoch chutila mi krv,v noci som nemohol zaspať a som neuveritelne rýchly.

príbeh upíra

(Martin Bútora, 11. 4. 2013 20:33)

Ahojte som upír nie som na tejto stránke prvý krát. Tak si prosím prečítajte
pozorne môj príbeh: V roku 2001 som išiel zo školy, vystúpil som z autobusu a ked som išiel cez cestu tak ma zrazilo auto, v tej chvíle som si myslel že tu môj život končí. Celá rodina sa o tom dozvedela, odviezli ma domov a ležal som na posteli minimálne dve hodiny či aj nie viac,
a potom príšiel apo, bol som bez vedomí tak som ani nevedel či je pri mne, a uhryzol ma, a zrazu som sa prebudil, a ziapal som ako 10 mesačné dieťa. No ale v tom okamihu som si myslel že ma chce zabít.
No ale po piatých rokov po apovej smrti(uhryzol ho vlkodlak) som pochopil že som upír. Stalo sa mi to ked som mal 9 rokov v roku 2001
a teraz mám 10 a je rok 2013

Vážne

(Martin Bútora, 10. 4. 2013 21:53)

Táto stránka má pravdu upíri žijú medzi nami

môj názor

(Nelic, 17. 3. 2013 17:10)

že stať sa upírom,no okej,nehovorím že to nie je zaujimávé a podobne,chcela by som to vyskúšať,ale zároveň si myslím,že neexistujú,takže pochybujem že ked tu napíšete svoj mail tak sa vám ozvu a prídu vás premeniť,to tu svoj mail ani nedávam,aby mi napísal dajaky psychopat,no určite,to radšej budem pozerať tvd a budem si hovoriť aké by to bolo fajn,to je asi všetko čo by som chcela povedať .

Pomoc

(Upir??, 3. 11. 2012 20:22)

Hľadám konkrétnu osobu ktorá dokáže my odpovedať na moje otázky pre vážne rady:od mala keď my začali rasť zuby stalo sa niečo zvláštne moje očné zuby sú dlhšie a špicatejšie nerobil som žiadne chirurgické zákroky ani nič podobne,to by bolo ešte v pohode ale postupom času som bol viac a viac citlivejší na denné svetlo ktoré ma čo raz viac páli a môj zrak je dosť zlý pri slnečnom dni a cítim vyčerpanosť v tieni je to zase opačne tam ma oblieva chlad a pocit energie,vidím dosť dobre periférnym pohľadom a v tme viem lepšie zaostriť čo je pomerne nemožne.Ďalším problémom bol u mňa cesnak na predpis lekára som ho nesmel užívať lebo tlak krvi v mojom tele bol po úžitku nestabilný a mal som závraty.potom to posledne čo by som ani nečakal bola krv,žiadne chúťky ani nič podobné ale po teste pri menšej nehode kamarátky my to začalo chutiť a v poslednom čase som sa od toho nejak odtrhol a začal som piť pravidelne namiesto toho energetické nápoje ktoré ma nejak z toho odpudzujú ale neviem na ako dlho,Preto potrebujem serióznu radu od človeka čo to zažil alebo vie ako ďalej.

Ďakujem

Re: Pomoc

(lady dží, 6. 11. 2012 15:12)

Nemyslím si,že si upír. možno si mysliš len podvedome. Upíri neexistujú. Ak veríš v Boha,mal by si veriť tomu,čomu by mali veriaci veriť!
Nechápem,ako si možu dospelí,možno aj zdraví ľudia vymýšľať takéto somariny!! Kde na to chodite?? Je mi vás ľúto.
Nemyslím tým teba,dúfam že vieš,že keby sa ti niekto ozve,tak ľen využije to,že si mysliš že si,to čo nie si!!! Je to možno len zhoda náhod. Veľa ľudí má rozne choroby a podobné veci,ale na VAMPIRIZMUS by som to nedávala.
Píšte si,ľudia čo chcete,ale verte mi,tým že si pozriete nejaký film o upíroch a budete o nich snívať a všetko podobné,VAšE IQ len klesá,klesá.. :)
Nechcem uratiť žiadného "upííra" .. Nie že si vás poštvem ..
Sarkazmus.. :)

Re: Re: Pomoc

(Upir??, 13. 11. 2012 19:03)

Ešte som zabudol na menši dotaz ktorý ma prinútil takto uvažovať je že je my 23 a stále my každý hovori že vyzerám na 16-17 a poniektorý v obchodoch žiadajú občiansky preukaz takže ta zhoda bola veľmi podobná upírom preto som sem zavítal pre radu.Viem že každý veri v to čo videl-vidí alebo v to čo cíti ale verím že v hĺbke duše v každom z nás je štipka toho paranormálneho zmýšľania takže nikdy nepoviem že neverím na zázrak alebo šťastie.Prosím fakt o seriózne rady.

Ďakujem

Re: Re: Re: Pomoc

(lady dží, 24. 11. 2012 10:56)

Akožé,prepáč. Prepáč,ale nie si upír. Mám kamaríáku ktorá ked mala 12 rokov,vypadala na 16-17.
A to je asi niečo isté, podobné. Ale zaručím ti,že upír určite nie je.
Ano,priznávam,v každom z nás sa naskytnú nejaké pochybnosti,niečo čo nás zneistí. Ale upíri. Nie,nie,nie... :)
Ja neviem,mám taký pocit,že tu iste nedostaneš seriozne rady, Všetci sa ťak akurát budú pýtať,či ich premeniš,a podobné keci!!
Takžé ak potrebuješ serioznu radu,navštiv cvokára.


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

následující »