Choď na obsah Choď na menu
 


Upíri žijú medzi nami...

6. 4. 2008

 

 Obrázok

Upíri žijú medzi nami 

Ľudské bytosti pijúce krv. Sú tajomné, fascinujúce, hrôzostrašné

Legendy o ich krvilačnom vyčíňaní pretrvali stáročia. Upíri nie sú však iba prízrakmi dávnej minulosti - žijú medzi nami aj dnes. Vytvárajú záujmové spoločenstvá, vydávajú časopisy s návodmi, ako púšťať žilou, majú vlastné internetové stránky.
Legendy o ich krvilačnom vyčíňaní pretrvali stáročia. Upíri nie sú však iba prízrakmi dávnej minulosti - žijú medzi nami aj dnes. Vytvárajú záujmové spoločenstvá, vydávajú časopisy s návodmi, ako púšťať žilou, majú vlastné internetové stránky aj zásielkový katalóg Záhrobie, ktorý ponúka „všetko, čo súčasný upír potrebuje“. Traduje sa, že vampírmi sa stávajú hriešnici, samovrahovia, čarodejníci, alkoholici, deti, ktoré sa narodili so špicatými dlhými zubami, obete nevyjasnených vrážd a mŕtvoly, ktoré neboli kresťansky pochované. Na to, aby bol človek upírom, však nemusí najprv zomrieť. Dnešní vampíri majú s grófom Drakulom totiž len málo spoločné. Chodievajú do práce, nakupujú v supermarketoch, vystupujú v televíznych šou. Pestovanie upírskej tradície je pre nich skôr hrou či formou protestu proti stavu spoločnosti. Napriek tomu sa ľudia v rôznych kútoch sveta stále stretávajú s nevysvetliteľnými záhadami, ktoré pripisujú práve temným uctievačom noci. Tým ozajstným...

„Krv mi dáva silu. Som upír a moji priatelia to vedia. Dovolia mi, aby som sa z nich napil. Nepotrebujem veľa, stačí, ak si na tele urobia malú reznú ranu. Nikomu neubližujem,“ tvrdí 23-ročný Robert - hosť nemeckej talkšou. Niektorí diváci neveriacky krútia hlavou, iní sa smejú. Je ťažké uveriť, že vychudnutý mladík s bledou pleťou, výrazným mejkapom a čiernym plášťom je vampír. On je o tom presvedčený. Rovnako ako 19-ročná Jessica, Američanka, ktorá prišla do televízie porozprávať o svojom upírskom spôsobe života. Celý jej byt je zariadený v čiernej farbe, nechýba v ňom ani truhla. „Občas v nej spávam,“ vyhlási a veľavýznamne sa usmeje. Odhalí pri tom do špica zbrúsené očné zuby. Nie sú dielom temných síl, o ich vampírsky výzor sa postaral zubár.
 
Pochutnáva si na zvieratách
Doktor Stephan Kaplan, známy prenasledovateľ upírov, je presvedčený, že po svete chodí asi 1000 ľudských vampírov. Spolu s malou skupinou svojich nasledovníkov cestuje po krajinách a zbiera informácie súvisiace s krvilačnými tvormi. „Stretol som viaceré takéto bytosti. Sú inteligentné, vynaliezavé a na rozdiel od dávnych povier nezľaknú sa cesnaku ani svätenej vody. Žijú medzi nami, jediné, v čo môžeme dúfať, je, že nakoniec všetko zlé a temné prehluší záblesk svetla - a my sa ich zbavíme navždy...“ Upíri si zatiaľ veselo chodia po svete a hľadajú svoje obete. Nemusia nimi byť práve ľudia, uspokoja sa aj so zvieratami. Podobne ako 53-ročný Moskovčan Vasilij Gembitiskij. Neznáša slnko, von vychádza iba v noci, alebo keď je obloha zatiahnutá mračnami, kožu má posiatu nehojacimi sa vriedkami a už roky si pochutnáva na krvi. Lekári zistili, že trpí zvláštnou chorobou - porfýriou. Jej príčinou je zlá látková výmena v krvi. Pacienti s touto poruchou neznášajú slnečné žiarenie. „Raz sa ma sused spýtal, či by som mu nepomohol pri porážke prasiat. Keď som uvidel teplú krv prúdiacu do nádoby, nedokázal som sa ovládnuť... Chutila ako vynikajúce víno,“ spomína Gembitiskij. Odvtedy pomáha pri zabíjačkách.
 
Upírkou je aj 30-ročná Lydia Buchanová z Bristolu vo Veľkej Británii. Vzdala sa svojho zamestnania na univerzite a začala si hľadať nočnú robotu. Čiernovláska zistila, že neznesie denné svetlo a po tom, ako prvýkrát ochutnala zvieraciu krv, nemôže sa jej nasýtiť.


Krv a erotika
Fenoménom upírov sú fascinovaní aj spisovatelia a filmoví producenti. Prostredníctvom ich diel ľudia sledujú príbehy vampírov odsúdených na nekonečné bytie medzi životom a smrťou. Práve na základe romanticko-hororových filmov či kníh vo svete vznikajú rôzne spoločenstvá, ktorých prívrženci sú zanietenými vyznávačmi čiernej mágie. Mnohým z týchto ľudí dodáva upírsky životný štýl pocit bezpečia, myslia si, že ako vampírom sa im nemôže nič stať. Pre mnohých je lákadlom aj erotika, ktorá bola oddávna neoddeliteľnou súčasťou upírskych legiend. Na Balkáne sa hovorí o mŕtvych manželoch a manželkách, ktorí vstávajú z hrobov, aby si na svojich žijúcich partneroch vynútili plnenie manželských povinností. Slobodní upíri pod rúškom noci zase navštevujú mladé dievčatá.
 
Medzi vampírmi a ich sympatizantami je veľmi žiadané aj upírske porno. Jeho aktéri si otvárajú žily na rukách, hryzú sa do krku a vzájomne si sajú krv. Tieto praktiky nasledujú niektoré páry aj v skutočnom živote. Byť upírom je aj dobrý biznis. Jedna dobre vyvinutá newyorská striptérka zarába na tom, že pri vystúpeniach popíja vlastnú krv.

 
Zločinecké gangy
Nad tým, kde získať najvzácnejšiu tekutinu, si lámu hlavu všetci upíri. Ale ako to už býva, kde je dopyt, tam je aj ponuka. V Číne sa dokonca rozvíja špeciálne obchodné odvetvie - nekontrolovateľný nákup a predaj krvi. Živia sa ním ilegálni priekupníci, ktorí si vybudovali siete profesionálnych darcov. Množstvo tejto tekutiny im poskytujú aj narkomani a prostitútky. Novodobí upíri organizujú aj únosy. Svojim obetiam, ktorými sú predovšetkým deti ulice, potom odčerpávajú krv. Mnohým až dovtedy, kým nezomrú. Vampíri iného druhu sú zase v Spojených štátoch módnou záležitosťou. Vytvárajú záujmové spolky, majú vlastné obchody ponúkajúce oblečenie v štýle filmových upírov, umelé upírske zuby či literatúru venovanú krvi, jej pitiu, skladovaniu a príprave špeciálnych krvavých kokteilov. V New Yorku funguje aj Drakulov klub, ktorý vznikol v roku 1965. V súčasnosti má viac ako 3000 členov a je najväčším upírskym klubom na svete.

Horor na cintoríne
Domovinou legendárneho grófa Drakulu, „praotca“ upírov je Rumunsko a práve v tejto krajine došlo pred mesiacom k hororovej udalosti. V malej dedinke Marotinul de Sus rodina Tomovcov došla k záveru, že ich mŕtvy príbuzný Petre je vampír a saje im krv. Preto vnikli na cintorín, vykopali jeho telo a po strašidelnom rituáli ho spálili a vypili vodu s jeho popolom. „Keby sme tak neurobili, všetci by sme zomreli,“ vyhlásil švagor upíra Gheorghe Marinescu. „Keď sme otvorili rakvu, takmer sme odpadli od hrôzy. Na ústach mal čerstvú krv. Rozrezali sme mu hrudník a vybrali srdce. Stonal a skučal pri tom.“ Príbuzní od Petreho smrti trpeli nevysvetliteľnými zdravotnými problémami. Po vypití vody s popolom zomretého vraj všetky ochorenia razom zmizli. Tomovci majú teraz už iné problémy. Petreho dcéra ich za hanobenie hrobu a nebožtíka udala na polícii. Hrozia im tri roky väzenia.
 
Vysávači životnej energie

Pitím krvi sa preslávilo aj niekoľko zločincov a duševne chorých ľudí. Napríklad najznámejší sériový vrah Nemecka Peter Kurten, popravený v roku 1931. Jeho obeťami boli prevažne ženy a dievčatá, ktoré zahrdúsil a dobodal nožnicami. K sexuálnemu ukojeniu dospel tak, že pil krv, ktorá vytekala z rán. Viera v upírov, ktorí sajú smrteľníkom krv, je aj v našich tradíciách známa už stáročia. V slovanských povestiach sa uvádza, že ide o ducha mŕtveho človeka, ktorý počas noci saje ľuďom alebo zvieratám krv, a tak ich zabíja. Povera o upíroch súvisí s vierou našich predkov, že sa mŕtvi vracajú na tento svet medzi ľudí a že môžu na seba opäť vziať podobu hmotnej bytosti s cieľom škodiť všetkému živému.
 
Pravdepodobné stopy po ráznom zásahu proti upírovi sa našli aj na Slovensku. V roku 1895 v Ružomberku deti objavili lebku asi 60-ročného človeka. Niekto mu do temena zatĺkol 10-centimetrový klinec. Traduje sa, že aj čachtická pani Alžbeta Báthoryová, ktorá sa preslávila tým, že sa kúpala v krvi panien, bola upírkou.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: upiri

(Kikuš, 26. 2. 2012 18:45)

Síce neviem či medzi nami upíri existujú....ale keby aj chela by som sa s jedným stretnúť....vždy som chcela byť upírka a neviem čo ma k tomu tak ťahá....Bolo by super skúsiť niečo nové.......Napríklad Vampire Diaries je celkom super film.....no v 3 sérii by Stefan nemusel Elinu opustiit.......A čo sa týka Twilight bola som do toho zbláznená ale ktorý upíír sa ligoce pre boha čím ho natrelliii??? :DDD a Bella na moj vkus je až moc odvážna Twilight jee hovadniia a v 4 v prvej časti som toho čakala oveľa viac :))) :D

Môj názor

(Baša , 22. 1. 2012 20:05)

Podľa mňa sú medzi nami iné stvorenia, či už upíry, vlkolaci, elfovia a neviem čo ešte. Niečo, čo my nevidíme tu je. Ale neriadim sa (podľa mňa) totálnym brakom ako Vampire diaries. Je to otrasný seriál a ešte horšie knihy. Naozaj nerozumiem, ako to môže byť populárne, asi iba vďaka Ianovi Somerhalderovi a Paulovi Weaslymu. Inak nevidím absolútny dôvod na to čo i len pomyslieť. Čo sa týka Twilightu, sú to celkom milé filmy, ale prvá časť štvorky bol des. Čakala som viac. Možno je pravda, že upíry chodia von aj cez deň ale pre Boha živého, ktorý upír sa ligoce? :D Každopádne niečo medzi nami ľuďmi je a budem nanajvýš šťastná ak to do môjho subtílneho gotického života zavíta ;)...Mimochodom pekný článok :P

Re: Môj názor

(gabrielik, 25. 2. 2012 19:16)

mila baska,absolutne stebou suhlasim... upiri,ligotat sa?? a etse ze su zmrznutii?? no newa hlawne ze je Jacob sexi... ale nee,srandaa

Diskusia

(majo, 22. 2. 2012 19:50)

o upíroch by som dokázal polemizovať veľmi dlho... vysvetliť ich fyzicke vlastnosti geneticky a tak.. moja predstavivosť. Ale aby tu niekto pisal "som upír a vytrhol som vlkolakovi srdce" to je už choré. Predsa len ľudia sú to len rozprávky, no nechcem sa hádať a keď mi niekto dá jasný logický dôkaz možno aj uverím. A prosím nepíšte, že to je len mágia, pretože ak by existovala a nehovorím, že nie, tak aj tá má určité pravidlá.

....

(..., 14. 11. 2011 21:21)

Upiri mozno existuju a mozno nie...Dokazat sa to nikomu nepodari, ale ak predsa tak neverim ze budu vypisovat na takychto strankach....urcite ziaden z nich neohrozi svoju identitu a identitu svojho druhu. Upiri v minulosti boli povazovani za duchov alebo za demonov.Bolo ich velke mnozstvo,ale casom sa cirkvy, ludom, a aj inym tvorom podarilo vyhubit viac ako polovicu upirov. Dnes je ich prilis malo a su v ohrozeni, lebo este stale existuju tzv. LOVCI UPIROV, existuju vseliake organizacie na zahady,ktore pomocou lovu sa snazia dostat dokazy. MAju ich viac nez dost ale svetu su ochotny odovzdat len tolko poznatkov, kolko staci obycajnemu clovekovi na to, aby si vo svojej nekonecnej fantazi vymyslel svoj vlastny pribeh( svetiace meniace farbu oci, rychlost....).Casom sa upir ako taky vyvijal a dnes dosiahol takpovediac dokonalu formu. Je totozny cloveku, s tym rozdielom, ze genetika stale neupusti na chuti po krvy.Nedostatok krvy nedokaze uz zabit upira.Dokaze ho iba oslabit.Svetlo ho sice zranuje ale aj voci tomu sa uz tak povediac upir stava odolnym. Upir sa stravuje tak ako clovek, je maso, pije kavu...Upiri dnes nelovia ludi ako vo filmoch. Maju "svojich ludi" alebo "darcov", ktori su ochotni im davat v urcitom casovom odstupe darovat svoju krv. Dalsie otazky mate?

upíri

(Tina, 23. 8. 2011 16:09)

Ako tak čítam vecina chce aby ich niekto premenil....ale v skutocnosti upriri zevraj niesu taky krasny ako kazdy hovori a malo kto dokaze prestat pit aj krv ....vecinov su upiri skaredy alebo nemaju nos...nevravim ze to tak musi byt pretoze som v zivote ziadneho upira nevidela ale verim na nich nech si kazdy spravi nazor aky chce ...nikomu nechce nikto nahovoarat ani presviedcat...len ako by asi slovo upir vzniklo ...preco by si ich niekto vymyslel ...co by s toho mal....ako pisem nech si kazdy spravi nazor aky chce!!...nikdy predsa nevie nikto pravdu..samy niekedyy nevieme pravdu sami o sebe alebo o svojej rodine ...mozno nam oni nieco taja .....

Verím

(anonymná, 10. 7. 2011 15:47)

Je velmi zaujimave citat komentare inych ludi.Osobne neverim ludom ktory tu pisu ze su upiry, ze saju krv svojej kamaratke alebo ze videli upira ako saje krv dakomu inemu.Mam 14 rokov a verim v Upirov, aj vlkolakov, pretože staci akm si sadnete za pocitac a chvilu hladate objavite dokazy ze to co sa tu pise nie su len vymyslene pribehy cloveka ktory sa nudi.Este som v zivote nijakeho upira nestretla ale nie som si ista ci by som chcela.Na jednej strane neudtale snivam o upiroch ale na druhej strane zase nemam dost odvahy.V komentaroch som videla ze mnohy sa do vampirizmu vyznaju lenze citala som aj komenty ludi ktory neveria a posmievaju sa veriacim.NACO SEM POTOM CHODIA LUDIA KTORY NEVERIA????? Este moj kontakt DagdoDivny223@azet.sk napiste kto chcete rada si precitam vas nazor na vec

pre slečnu neznáma a domina

(mišulik, 9. 7. 2011 1:23)

...že ja sa vyjadrujem ako 13 ročné decko??...no vďaka neprosím..je dosť trápne začať urážať môj spôsob vyjadovania... .To robia ˇudia iba vtedy keď už nemajú čo povedať a na čo sa vyhovoriť. Ehm..takých ľudí nemám rada..je o detinské trápne a tak ďalej bla bla...škoda slov na niekehio kto si potrebu cez net dokázať, že je King..ó klobúk dole si fakt king...ale king of stupid!!...ak je tvoj mozok natoľko inteligentný, aby si to preložil...
Ako vyzerá pravý upír??...a čo ja viem..v živote som ho nevidela....a v podstate áno nikto nevieme o vampirizme nič pretože ani len nemusí byť skutočný...čo tvrdím od začiatku mojej diskusie...a určite tvoj mozog presne vie ako upír vyzerá...ake na to jas vobec nie som zvedavý!!

pre slečnu neznámu:
ono to v pordstate závisí od rodičovskej výchovy...proste už len málo ktorý rodič kúpi decku radšej knihu ako novú pc hru. Ja som mala našťastie rodičov, kt.investovali do kníh. Ten článok skúsim niekde nájsť a prepísať dúfam, v blízkej dobe. A minulosť slovanou je brutálne zaujímavá každom smere tak napp. keď niekto zomrel tak otvorili okno aby duša vyšla von a hneď ho zavreli, aby sa nevrátila... duše sa premieňali na víli a duše násilne zavraždených na upírov, alebo niečo také..:D

Čo Vám všetkým už úplne preskočilo?

(Torquemada, 13. 6. 2011 9:06)

Ktorý súdny človek verí na rozprávkové bytosti, buď Ste všetci ešte nevyrástli z toho, že svet bájov a mýtov existuje (vás je tu viac než 90 percent, násťročných), alebo pár z Vás verí tým bláznovstvám, obliekať sa ako "upír", piť krv, fungovať v noci, atď...všetko z toho nie je nič iné, len narušená ľudská psychika, skutoční upíri nikdy neexistovali a ani nikdy existovať nebudú, asi tak ako minotaur, kraken, vlkodlak, drak, víla, grifin, hydra, perun, odin, a neviem aké mytologické príšery a božstvá. Deti, zobuďte sa :-)

klamari

(vlkodlak, 8. 6. 2011 16:15)

existuju vsetky bytosti vlkodlaci aj vili je to tajne spolocenstvo a ak nechcete umriet tak sa o takychto veciach nerozpravajte je druhi svet su pocut vsetky myslienky a aj to co povieme je to mala nitka ktora predeluje nasu stranu a ich a jasnneee a ten kto sa boji nech sa neboji lebo keby toto boli vyzne upiry tak to rozhodne nepisu take picoviny ja ten som upir nikto neveri tym vasim vymislom ze ste upiry

čo bolo to bolo.....

(kiwi, 30. 5. 2011 19:55)

myslim ze upiry boli niekedy v obdobi romantizmu a ze ludia sa proti nim zacali branit cesnakom a inymi vecami ako dreveny kol atď a oni proste vimreli pretoze nemali dostatok krvi na prezitie .... mozno este suuu niekde v temnych tmaviiich lesoch

pre dominu zoneviem čo...

(sisska, 30. 5. 2011 12:21)

mám svoj názor a nebudem ho tu rozpisovat, aspon nie teraz :) len som chcela povedat, že domina zoneviem čo, neviem čo...mne je jedno aka stara si, a je mi aj jedno ako si na tom rozumovo, ale jedno neznášam....dobre že neverís v BOHA je to tvoja vec..ale neber to ostatním...kto ti dovolil, alebo skor ako si sa opovázila nazvat Boha tým, čím si ho nazvala? más nato právo? on ťa tak volá??...a ak ta tak volaju doma, je to tvoja vec, a je mi to fakt luto, ale nemusis svoju nervozitu ukazovat práve takýmto sposobom...a tiez svoju hlupost....len to som chcela, Dakujem :)

Upirstvo

(Petra Lukášiková, 15. 5. 2011 16:58)

Pozerá všetky články o upiroch veľmi sa páči čoste tu napisali hľadam upiro pôvodne som sa chcela stat vampirologickou ale naozajsna pravda chcem bit upirkou ale toje to že upíra som ešte nigdy nestretla a bývam blízko o 3 domi pri cintoríne a ešte som žiadneho nevidela ale furt ma prenasleduje čierna mačka a neviem čo to znamena a občas mam pocit ako by ma poznala .dakujem že ste ma vypočuli.

pre mišulik

(neznáma, 9. 5. 2011 14:53)

No ....pravdepodobne máme na veľa vecí podobný názor.... som zvedavá na ten článok čo si čítala....
Ani ja som tu dávno nebola.... :D tak sa rada dozviem niečo nové :D

a história kráča jedna ruka s upírmi .... a kto tomu nerozumie nech ide do riti a nech si prečíta aspoň nejakú knihu ....filmy nedokážu vychovať inteligentnú mládež... a to že deti od desať do 18 nevedia čítať knihy je len fakt, ktorý sa odráža aj v komentároch na tejto stránke.... a čítajte aj niečo iné ako rozprávky a Twilight. ... Také vecí vám do života nič nedajú .... z histórie sa všetci môžu poučiť ....

a len tak btw .... aj Slovanie verili v upírov.... doknca za podobných démonov pokladali aj avarov, niektorým odrezávali hlavy, prebodávali im srdcia dreveným kolom. Oči prebili klincami a pochovali osvé ....
a boli aj iné kultúry, ktoré v nich verili

podla mna existuju

(scorpion, 23. 4. 2011 16:15)

a zabudol som napisat odpoved na otazku: preco by mali existovat?
nuz samozrejme vsetci si myslia ze clovek je na VRCHOLE potravinoveho retazca ale nemusi to tak byt na VRCHOLE mozu byt upiri samozrejme je blbost aby zily vecne (podla mna nehovorim ze nemoze to tak byt) pozrime sa na to takto teraz si predstavme ze clovek je ako zajac co neni daleko ok pravdy ale zajacom sa tiez niekto zivi (vlci) tak ako sa vlci zivia zajacmi tak by sa upiri mohli zivit ludmi ze to nieje odpoved na otazku? fajn odpoved je: rovnovaha
podla mna je to asi tak ze upir moze za celu svoju existenciu stvorit len jedneho upira a potom ci ho uz stvori alebo nie za nejaky cas (storocie alebo dve) zomrie
tak by bola rovnovaha stale

podla mna existuju

(scorpion, 23. 4. 2011 16:08)

preco by mali existovat?, kde su dokazy? takymito otazkami sa ohradzuju ludia co proste nechcu uverit ze upiri mozu existovat neviem ako vyzeraju neviem ci ziju vecne ani neviem ci su vobec silnejsi ako ludia alebo ako ich zabit mam len 13 tak prosim ma nehodnutte ako nejakeho experta
takze kde su dokazy?: su baje a myty po CELOM svete india , cina , amerika , afrika , dokonca je to aj na slovensku (nelapsi) , polsko (upier) , taliansko (stregoni benefici) podla mna je nemozne aby bola len nahoda ze v tychto veciach sa zhoduju VSETKY myty: su velmi silny a rychly , maju rychle reflexy a myslenie a ziju velmi dlho , niektore sa zhoduju v tom ze cez den musia byt v rakve alebo ze slnko ich zabije mozno neviem mozno to raz budeme vediet ze je to nadprirodzene takze to nemoze existovat??? moze nikde niesu dokazy ze neexistuju zatial co su stvky baji v ktorych sa nachadzaju upiri kdo suhlasi alebo mi chce povedat svoj nazor na upirov nech mi napise na pokec: skorpion12345

pre slečnu neznáma a domina bla bla

(mišulik, 22. 4. 2011 20:17)

v prvom rade slečna neznáma ma mrzí že som ti jaksi dlho neodpísala..život je pes..:D musím sa nazad dostať do debaty lebo asi som z nej trošičku vypadla.No myslím, že sa zhodneme na tom, že máme cca podobné názory?
Milá domina s menom ktoré sa mi vobec nechce písať akože ty más aspoň 13 rokov??..podľa mňa si jeden pypatlaný pubertiak ktorý si myslí že jaký je čávo tým že každé jeho slovo je nadávka je mi ťa ľuto..ale všetci sme si asi tým prešli!!..ty tu trepkáš troska somarín!! aká bohyňa čoo??my tu tvoju bohynu neriešime...a každý má vlastného boha ak si to svoja hlávkaešte nevšimla možno si totálne vypatlaný fanatik do niejakého neviem akého náboženstva....keď už chceš napísať somarinu tak ju prosím píš bez tých nádherních slovíčok...ponižuješ sa tým..!! ďalej ty vobec vieš kto to boli padlí aniely...teda kto s=u padlí anieli..?? a to že riešime históriu to je preto lebo to má s upírmi niečo spoločné a myslím že si chceme podeliť o svoje vedomosti ato čo vieme dozvedieť sa nový názor!! ty si kto že nás mozeš urážať..??..teda ak to neurá ostatných trak mňa áno pretože kvoli tomu čo viem nemusím zapínať wikipedia ale jednoducho použiť rozum dať si do kopy uvyslosti a zalistovať v hlave čo som sa učila...prečítať niejakú poučnú knihy...ježš už dlho ma nikto nevytočil tak ako ty!!..je mi ťa veľmi ľúto...neviem či si chcela ako ohúriť alebo čo...no...prosto wá nerva z trapky

P.S.: slečna neznáma ja som si minule riadnu vec kukla a prečítala ja ti ju potom nápišem dále len tento koment je už asi aj tak veľmi dlhý,ako tá vec bola o upíroch fascinujúcw:D

ach nechapete to cele

(Domina Zofie Ashskhen, 14. 4. 2011 21:02)

neriešim teraz kto čo pisal odpišem tak všeobecne. trepete tu jednu na druhu pičovina to je že aztekovia a mayovia boli prvy upiri lasky moje vieto čo boli prvý upiri?? PADLí ANJELI a preto lebo oni boli ako prve bytosti na zemi oni si vybrali tuto podobu a aj to je piovina ze diabla brali len ako zlo a nic viac len to co nicilo urodu aby ste boli v obraze ten mor a urodu dojebal boh z hnevu na ludi a diabol dal tymto padlim anjelom taku podobu aku chceli.a vsetky bytosti su luciferove deti pretoze on sa ich ujal viete takze mi tu netrepte kokotiny a boha sa zastavat nemusite pretoze ten vyjebanec chce vyhubit vsetko na zemi ale neviem ci ste poculi o tomto je na zemi jedna bohyna v tele vola sa Ashskhen a tato ma velke poslanie a nanej zalezi ci všetci vykapu alebo nie .....a inak detail je ze ziaden clovek co sa stane upirom nieje pravy upir pretoze pravy upiri su len ty paldi anjeli a ty vytvoreny su nieco ako sprava výrus ktorim chcu rozsirit strach ze pridu ty pravy :D ina vec co... robite sa tu na mudrich zato ze ste si precitali par clankov z vikipedii alebo znejakych poučnych stranok vsetko je t picovina . ak mi chcete nato povedat niekto svoj nazor alebo nieco tak mi napiste na pokeci na nick Baby26 .......budem rada ak aspon jeden obycajny clovek bude vediet realitu a nie fami

odpoveď pre nepodstatné

(neznáma, 12. 4. 2011 17:25)

čo sa týka stredovekej inkvizície - bol to zdĺhavý proces kým niekoho uznali za vinného. Na to bol potrebný súd zostavený z cirkevných hodnostárov. Ako náad to bolo dobré. No potom sa do toho pritrepali politické zámery a čistý úmysel cirkvi bol v prdeli. Viď španielska inkvizícia - bola to najkrutejšia inkvizícia v dejinách. A kto to zneužíval? Idioti, ktorí za to nakoniec pykali a boli odsúdení. Ale oni si len potrebovali nahrabať peniaze a udržať moc. Napoleon ju potom zrušil, no po jeho páde sa znova obnovila a bola využívaná na odstraňovanie politických protivníkov a často ju hlúpi ľudia zneužívali. V skutočnosti bolo inkvizíciou popravených menej ľudí. Možno porovnateľne ako po veľkej francúzskej revolúcii po roku 1789. Jakobíni a Robespiere .... takže asi tak ... a na slovensku bolo popravených, upálených či podobne len mizivý počet. Tak sa netvárte všetci na svete, že koľko miliard ľudí tam vyvraždili. Sa pozrite na Hitlera, Akciu T4, či na gulagy.

A súhlasím s názorom, že komu TV tlačí na mozog a nevie to zvládať, nech ju vypne. Lebo deti čo nemajú nai 13 o tom vedia fakt prd. Sorry za výraz.

Uhoľ pohladu

(Nepodstatné, 10. 4. 2011 12:41)

( Vopred sa ospravedlˇnujem za možné gramatycké chyby)
Ja myslím že upíri exsistujú pátram po internete ale aj vonku osobne. Upozorňujem že niesom žiadny šialenec toho typu vydel som twiling a zbláznil som sa ( samozrejme týmto nechcem nikoho uraziť len dodávam že to myslím seriózne a nie ako zaslepený fanatyk.). Prečo upíri nevijdu na svetlo ( metafora) a neukážu sa nám? Odpoveď je jednoduchá. Pretože ľudia už od počiatkov ničili všetko čomu nerozumeli tým pádom sa toho báli a ak mal niekto niečo čo oni nemali znenávideli ho. Ak mi neveríte pozrite do mynulosti vlastne nemusíte pátrať je to stredovek Hon na čarodejnice ( to je sammozrejme spojené s cirkvou ale do toho nechcem rýpať nech každí verí čomu chce) stačilo aby sa dve susedky pohádali niekomu jedna z nich povedale že tá druhá je čarodejnica a už stavali hranicu ale bo zhadzovali zo skali alebo ste si spreavili bylinkový čaj a dopadli ste rovnako. Preto som toho názoru že tý ktorím TV tlačí na mozok nech ho vypnú a idú von. A my čo chceme niečo zmeniť niečo pre upírov urobme. Nemusíte sa zamýšlať ja vám poviem že mizivé 2% zvás sú toho schopné ale bojíte sa toho čo o vás povedia ľudia. Ale to je ich uhoľ pohladu nie váš. A kebi bola pravda to stov krvou prosím moja je pripravená stačí povedať. No je tu problém s fixáciou na upíriu povahu:
Je to hrozná krvilačná obluda v ľudskom tele alebo sú to mierumilovný pacifisti ktorí nechcú nikomu nič urobiť. Takže sú všetci buď dobrí alebo zlí. Ale čo je dobro a čo zlo. To je uhoľ pohladu. Ale neháďzme ich do jedného vreca ani ludia niesú rovnaký a už vôbec nie dokonalí. Takže aký je váš uhol pohladu ak niaky upír toto číta nech mi odpovie čo chce žiť celí život v strachu alebo ho raz prekonať a vy ostatný sa zamislite. Ak má niekto rovnaký pohľad na vec prosím nech ho podporí.


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

následující »